FOTOGRAFŲ SIMPOZIUMAS „NIDA. SUTIKTI FOTOGRAFIJĄ“ 

17.30 val. Michal Siarek parodos „Vidinė šviesa” atidarymas
Thomo Manno muziejaus laiptai (Skruzdynės g. 17)

Jau keletą metų dirbu ir gyvenu nedidelėje bendruomenėje Norvegijoje, prie Barenco jūros. Šioje vietoje, pavadinimu Gamvikas, gyvena tik apie 200 gyventojų. Gamviko muziejus mane pakvietė dirbti fotografu ir taip ten atsiradau. Taip pat pradėjau dirbti miestelio švyturyje (vad. Slettnes), kuris yra šiauriausiai esantis švyturys visame pasaulyje.
Fotografui tapti švyturio prižiūrėtoju – gana keista patirtis. Nors švyturyje nedirbau su šviesa, buvau tik jo prižiūrėtoju, tačiau šis patyrimas įkvėpė susidomėti šviesa ir ją konceptualizuoti savo asmeniniuose darbuose, fotografijose. Ir kažkuriuo metu buvau pakviestas prisidėti prie parodos apie pasaulyje esančius švyturius, kadangi 2022 metai žymi du šimtmečius nuo Frenelio lęšio, kuris laikomas vienu pagrindinių modernaus švyturio komponentų ir kuriame slypi daug reikšmių, išradimo, nes būtent šis įvykis paskatino modernios prekybos ir laivybos pradžią. Taip pat tai – optikos mokslo pagrindas.
Nidoje atsiradau Lietuvos fotomenininkų sąjungai paskelbus atvirą kvietimą į rezidenciją, kurios metu menininkas kaip nors įtrauktų vietinių bendruomenes Nidoje. Iš pradžių ieškojau ko nors, kas mane užkabintų, ir pastebėjau, kad Nidoje yra švyturys. Tai patraukė mano dėmesį, nes ieškojau skirtingų požiūrių į švyturius ar į kitus su jais susijusius dalykus. Ypač buvau susidomėjęs šviesa ir jos samprata. Atvykimas iš Norvegijos (kurioje šiuo metu gyvenu) į vietą, kurią supa kiti švyturiai, atvėrė kelią naujiems dialogams.

Organizatorius:
Lietuvos fotomenininkų sąjunga
www.photography.lt