2023 m. rugsėjo 19 d. 17.30 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje pristatoma LNDM Palangos gintaro muziejaus kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“, kurioje archeologijos radiniai, istorinės fotografijos ir šiuolaikinio meno kūriniai atskleidžia gintaro gavybos istoriją Juodkrantėje, pasakoja apie čia rastų akmens amžiaus gintaro dirbinių rinkinį ir jų interpretacijas šiuolaikinėje juvelyrikoje. 
Parodą lydės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės (KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas) paskaita.

Pristatyme dalyvaus LNDM Palangos gintaro muziejaus direktorė ir viena iš parodos kuratorių dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė ir parodos koordinatorė Regina Makauskienė.

Parodoje bus eksponuojamas vienintelis žinomas originalus šio rinkinio dirbinys – gintaro kabutis ir XX a. viduryje Kuršių marių dugne rasti akmens amžiaus gaminiai – itin reti XIX a. pabaigoje eksportui skirti gintaro vėriniai, kuriuos gamino įmonė „Stantien & Becker“. Lankytojams taip pat pristatoma 12 autorių iš gintaro sukurta juvelyrika: nuo klasikinių gintaro papuošalų reformatoriaus Felikso Daukanto kūrinių iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus ir Andrea Wippermann bei Peterio Luisonio dirbinių iš Vokietijos gintaro muziejaus kolekcijos iki specialiai šiai parodai juvelyrės Eglės Čėjauskaitės-Gintalės sukurtų papuošalų.

Organizatorius LNDM Palangos gintaro muziejus
Parodos kuratoriai: Axel Attula, Sigita Bagužaitė-Talačkienė, Jurgita Ludavičienė
Parodos koordinatorė Regina Makauskienė
Parodos architektas Vladas Balsys
Parodos grafikos dizainerė Loreta Uzdraitė
Pagrindinis parodos partneris Vokietijos gintaro muziejus
Parodos partneriai: Lietuvos jūrų muziejus, Neringos muziejai
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: „Amber World“, „Purslai“, „Balzac cafe“, „Gabija“
Informaciniai rėmėjai: LRT, „Mediatraffic“

Paroda veiks iki spalio 13 d.