Prisijunkite prie Nidoje liepą vykstančios tarptautinės  menų fiestos

Tradicinis vasaros festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią aktualius visuomeninius ir kultūrinius klausimus. Norėdamas skatinti studentijos  sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centras šeštą kartą skelbia esė konkursą festivalio tema.

Šiųmečio dvidešimt šeštojo Thomo Manno festivalio tema – „Kultūros kraštovaizdžiai. Kaimynystė“. Kaip rašo festivalio kuratoriumo pirmininkė Irena Vaišvilaitė, „Kaimynystė yra labai sena, galima sakyti fundamentali žmonijos tikrovė. Būtina atminti, jog konfliktai ir skriaudos toli peržengia jų gyvenimus – jie yra paveldimi, perduodami per kartas ir labai sunkiai gydomi. Todėl buitinė išmintis visose kultūrose ragina su kaimynais sugyventi, būti pakantiems.“ Taigi „kaimynystė nėra vienareikšmis dalykas. Yra kaimynysčių, iš kurių ir nuo kurių yra bėgama ir yra tokių, prie kurių norima šlietis ar į jas įsilieti, taip atmetant seną išmintį, kad kaimyno nepasirenkama. Bet ar nėra taip, kad kaimynas gyvena ne tik šalia mūsų, bet ir mumyse?“

Laukiame esė, kurie iš asmeninės perspektyvos apmąstytų šiuos ir artimus  klausimus. Plačiau apie festivalio temą žr.: https://www.mann.lt/lt/naujienos/xxvi-tarptautinio-thomo-manno-festivalio-tema

Trijų geriausių esė autoriai festivalio metu viešės Nidoje (apmokama kelionė Lietuvoje ir 3 d. nakvynė), dalyvaus esė skaitymuose ir kituose festivalio renginiuose, bus apdovanoti. 

Sužinoti, kuo ypatingas esė žanras, kuo jis skiriasi nuo samprotaujamojo rašinio ir akademinio referato, galite atsivertę T. Manno eseistiką. Jeigu neskaitote vokiškai, atsiverskite R. Rastausko, G.Beresnevičiaus, Cz. Miloszo, S. Sontag ir kt. esė knygas, taip pat ankstesnių konkursų laureatų esė, kurias galite rasti festivalio svetainėje www.mann.lt naujienų skiltyje. 

KONKURSO SĄLYGOS:

– Konkurse gali dalyvauti aukštųjų mokyklų ir kolegijų studentai. Dalyvauti galima ne daugiau kaip dvejus metus iš eilės. 

– Dalyviai pateikia lietuvių kalba parašytą esė festivalio tema. Esė apimtis – nuo 1 300 iki 2 500 žodžių (apie 4–8 psl.), formatas Word. Reikalavimų neatitinkančios esė nevertinamos. 

–Tekstus siųskite el. paštu mann@mann.lt iki birželio 20 d. Prašome parašyti  jūsų amžių,  kur ir ką studijuojate.

– Konkursui pateiktus darbus vertina trijų asmenų komisija. Konkurso rezultatai skelbiami Thomo Manno festivalio svetainėje www.mann.lt birželio 23 d., nurodant tris į finalą patekusius esė autorius. 

– Daugiau informacijos teikiama telefonu +370 469 52260, www.mann.lt

Konkursas organizuojamas bendradarbiaujant su Goethe’s institutu.

Projekto partneriai: Neringos muziejai