Rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus stebins Neringos svečius

Neringos muziejai jau yra paruošę naujovių ateinančiam turizmo sezonui. Vasario 14-ąją Nidoje vyko renginiai, skirti simboliškai užbaigti per pusantrų metų įgyvendintą tarptautinį projektą ir pristatyti turizmo srities specialistams ir Neringos bendruomenei jo rezultatą – atnaujintą rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus ekspoziciją, kurioje nuo šiol yra vietos ir atidžiau paskaitinėti rašytojo knygas bei laiškus, ir pasidaryti asmenukę su pačiu rašytoju.

Lankytojams atveriami dar du rašytojo vasarnamio, kuriame veikia muziejus, kambariai, iki šiol tarnavę kaip administracinės patalpos – anuometis rašytojo miegamasis ir biblioteka, bei nauji ekspozicijos elementai. Originali naujovė – galimybė pasitelkus interaktyvią technologiją savo išmaniuoju telefonu pasidaryti asmenukę su Thomu Mannu atsiminimui apie viešnagę Nidoje.

Rašytojo miegamojo išskirtinumas – nuostabi ant šlaito augančių šimtamečių pušų ir Kuršių marių panorama, atsiverianti pro langą. Kambario ekspozicija skirta detaliau apžvelgti Thomo Manno šeimos vasaras Nidoje, čia galima peržiūrėti filmą apie šį laikmetį.

Biblioteka svečius pasitiks atnaujintu interjeru – stilizuoti baldai primins XX a. I pusę, Thomo Manno gyvenimo laikotarpį. Čia lankytojai galės praleisti daugiau laiko: prisėdus paskaitinėti rašytojo knygas ir korespondenciją. Ateityje bibliotekoje taip pat bus galima ir pasiklausyti Thomo Manno, kuris garsėjo kaip išrankus melomanas, mėgstamos klasikinės muzikos.

Muziejuje pristatoma nauja paroda apie rašytojo vaikus, kuri parengta konsultuojantis su ekspertais ir specialistais. Be to, lankytojų patirtį praturtins naujieji muziejaus audiogidai lietuvių, vokiečių, anglų ir rusų kalbomis, atskleidžiantys svarbiausius Thomo Manno viešnagių Nidoje momentus bei pristatantis šiandienos muziejaus veiklą.

Vasario 14 d., antradienį, 12 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Neringa) vyko apskritojo stalo diskusija „Genius loci memorialiniai muziejai – regiono turistinio patrauklumo didinimo galimybės“. Savo patirtimi dalijosi iškilių asmenybių palikimą šalies regionuose puoselėjančių kultūros įstaigų: Neringos muziejų, Kintų Vydūno kultūros centro, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus, Antano Mončio namų-muziejaus Palangoje – atstovai. Diskusijos metu gimė daugybė idėjų, ateityje skatinančių glaudesnio tarpkultūrinio bendradarbiavimo, kultūros paveldo vietų gerinimą, turizmo plėtros ir Klaipėdos regiono kultūrinio patrauklumo didinimo. Atnaujintos ekspozicijos tiek Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje, tiek  Kintų Vydūno kultūros centre padidins lankytojų ir turistų skaičių ir naujų produktų kūrimą.

17 val. Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje (Skruzdynės g. 17, Neringa) vyko naujosios ekspozicijos pristatymas Neringos bendruomenei, kultūros ir turizmo atstovams, vietos politikams. Programoje – projekto rezultatų apžvalga su Neringos muziejų direktore dr. Lina Motuziene, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita bei ekskursija, kurią vedė muziejaus ekspertė Jūratė Ruzveltienė.

Tarptautinį projektą „GENIUS LOCI dialoge ir judesyje: kuriant erdvę turizmo plėtrai“ finansuoja Europos Sąjunga pagal Europos kaimynystės programą ir Neringos savivaldybė. Projektas įgyvendintas kartu su partneriais – Kintų Vydūno kultūros centru.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Projekto numeris – LT-RU-3-104. Projekto trukmė – 2021-06-18 – 2023-02-17. 
Bendras projekto biudžetas  sudaro 398 940,94 EUR, iš kurių 359 046,84 EUR yra ES programos lėšos. Neringos muziejams Europos Sąjungos skirta suma 7 8984,00 EUR
Neringos savivaldybės lėšos: 8 776,00 EUR