Gausų būrį dalyvių kasmet į Nidą sutraukiantis kamerinės muzikos, meno prezentacijų, kino naktų seansų, susitikimų su aktualius istorijos, kultūros, visuomenės gyvenimo klausimus keliančiais diskusijų dalyviais festivalis šiemet rengiamas dvidešimt antrąjį kartą ir startuos liepos 14-ąją, praėjus lygiai 88 metams nuo dienos, kai Nobelio premijos laureatas Thomas Mannas čia pirmą kartą atvėrė savo naujai pastatyto vasarnamio duris.

Festivalis vyks visą savaitę, iki liepos 21 dienos, skirtingos Neringose miesto erdvėse: Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje, Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje, LDM Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje, Nidos kultūros ir turizmo centre „Agila”, Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje, K. ir V. Mizgirių gintaro galerijoje.

Tarptautinis Thomo Manno festivalis dabar jau yra tapęs ir nepaliauja būti unikaliu reiškiniu, apjungiančiu net keturias meno ir kultūros sritis (literatūra, dailė, muzika, diskusijos, kinas). Ši Lietuvos kultūros pasaulyje beprecedentė meno sričių simbiozė reikšmingai skleidžia novatoriškas idėjas tarp konkrečių meno sričių atstovų, inspiruodama įvairius tarpkultūrinius ir tarpsritinius meno eksperimentus, kūrėjų dialogus ir ateities kultūros projektus. Festivalis yra subrandinęs ne tik būrį nuolatinių profesionalių muzikos atlikėjų, bet ir leidžia neįtikėtinai greitai „užaugti“ jauniesiems meno atlikėjams, atsiduriantiems aukštosios kultūros kontekste, kuris įpareigoja siekti kūrybinės meistrystės tolimesnėje veikloje. 

Tai tikros kultūros puotos židinys, kurios vaisiai praturtina Lietuvos visuomenės kultūrinį gyvenimą – kiekvienas, apsilankęs gausybėje festivalio metu organizuojamų renginių, užsidega naujų intelektualinių atradimų dvasia, valia veikti ir toliau ieškoti naujų įkvėpimo šaltinių kultūroje, ne tik vėl ir vėl apsilankant Thomo Manno festivalyje, bet ir keliaujant per šalies ir užsienio galerijų, koncertų, kino salių erdves, kas itin svarbu ugdant visuomenės prasmingą kultūros, meno pasaulio pažinimą ir vartojimą Lietuvoje ir už jos ribų. Juk intelektuali visuomenė yra valstybės gerovės garantas. 

Festivalį globoja:Valdas Adamkus, Respublikos Prezidentas
UNESCO Geros valios ambasadorius

Patronažą suteikia:
Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

Festivalio partneriai:
Neringos muziejai
VDA Nidos meno kolonija
VšĮ Nidden
Nidos KTIC „Agila”

Festivalio rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Neringos savivaldybė
Goethe‘s institutas Vilniuje
Förderverein Thomas-Mann-Haus e.V
AB Smiltynės perkėla
UAB BaltTours