DĖL DIDELIO STUDENTŲ UŽIMTUMO PRATĘSIAMAS ESĖ KOKURSAS IKI BIRŽELIO 18 D!!!

AR TAVO MINTYS GALI PAKEISTI PASAULĮ? RAŠYK IR LAIMĖK!

Thomo Manno kultūros centro rengiamas festivalis Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, keliančią aktualius visuomeninius ir kultūrinius klausimus. Norėdamas skatinti studentijos sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centras septintą kartą skelbia esė konkursą festivalio tema.

Šiųmečio dvidešimt septintojo Thomo Manno festivalio tema – „Kultūros kraštovaizdžiai. Svetimas“. Festivalio kuratoriumo pirmininkės Irenos Vaišvilaitės teigimu, šią temą suprasti ir gvildenti galima įvairiais būdais.  

„Svetimas“ pirmiausia yra apie ribas. Įvardindami „svetimą“ pirmiausiai parodome, ką laikome „savu“, taigi ir kaip suvokiame save.  
Trečiasis tūkstantmetis prasidėjo gausiu kalbėjimu apie globalizaciją ir pasaulio suartėjimą, tačiau šiame dešimtmetyje „svetimas“ vėl tapo politinio diskurso tema, siejama su grėsme.
Tačiau ne tik lietuvių kalboje ir kultūroje „svetimas“ savyje slepia „svečio“ figūrą. Svečias yra svetimas, kurio atžvilgiu esame šeimininkai ir turime svetingumo pareigą priimti svečią į „savo“ erdvę.
Bet dažnai svetimas netampa nei priešu, nei svečiu. Jis gyvena šalia, čia pat, bet jo ir mūsų gyvenimai nesusiliečia, mes sakytume gyvename atsukę viens kitam nugaras, nieko nežinodami apie vienas kitą ir galimai – labai daug prarasdami.

Laukiame esė, kurie iš asmeninės perspektyvos apmąstytų šiuos ir artimus klausimus. Plačiau apie festivalio temą žr.: www.mann.lt

Trijų atrinktų esė autoriai festivalio metu viešės Nidoje (apmokama kelionė Lietuvoje ir 3 d. nakvynė), dalyvaus esė skaitymuose ir kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves rašytojas Laurynas Katkus, kituose festivalio renginiuose. 

Sužinoti, kuo ypatingas esė žanras, kuo jis skiriasi nuo samprotaujamojo rašinio ir akademinio referato, galite atsivertę paties T. Manno eseistiką. Jeigu neskaitote vokiškai, atsiverskite R. Rastausko, G. Beresnevičiaus, Cz. Miloszo, S. Sontag ir kt. esė knygas, taip pat ankstesnių konkursų laureatų esė, kurias galite rasti festivalio svetainėje www.mann.lt naujienų skiltyje. 

KONKURSO SĄLYGOS:

– Konkurse gali dalyvauti aukštųjų mokyklų ir kolegijų studentai. Dalyvauti galima ne daugiau kaip dvejus metus iš eilės. 

– Dalyviai pateikia lietuvių kalba parašytą esė festivalio tema. Esė apimtis – nuo 1 300 iki 2 500 žodžių (apie 4–8 psl.), formatas Word. Reikalavimų neatitinkančios esė nevertinamos. 

–Tekstus siųskite el. paštu mann@mann.lt iki birželio 18 d. Prašome nurodyti jūsų amžių, kur ir ką studijuojate.

– Konkursui pateiktus darbus vertina trijų asmenų komisija. Konkurso rezultatai skelbiami Thomo Manno festivalio svetainėje www.mann.lt birželio 23 d., nurodant tris į finalą patekusius esė autorius. 

– Daugiau informacijos teikiama telefonu +370 469 52260 ar el. paštu: mann@mann.lt

Konkurso partneris:
Goethe‘s institutas Lietuvoje

Thomo Manno kultūros centro veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba