Europos Sąjungos investicijos jau 20 metų Lietuvoje kultūros institucijoms padeda įgyvendinti prasmingas idėjas, plėtoti tarptautinį, tarpkultūrinį dialogą.

Nuo 2020 metų birželio mėnesio Neringos muziejai turizmo plėtros ir muziejinių ekspozicijų modernizavimo srityje bendradarbiauja kartu su Kaliningrado srities partneriais, Kaliningrado srities autonomine organizacija „Katedra“, kurių iniciatyva įgyvendina tarptautinį projektą „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: Genius lociregiono dvasia“, sutrumpintai – „Kantomannia“. Dvejus metus vyksiančios iniciatyvos sumanytojai siekia vystyti kultūrinius mainus ir turizmą regione. 

Projekto veiklose numatyta Kuršių nerijos istorijos muziejuje Nidoje įrengti naują, modernią muziejaus ekspoziciją. Lankytojams norima pristatyti reikšmingiausius šios unikalios vietovės istorijos puslapius – nuo akmens amžiaus ir pirmųjų gyvenviečių atsiradimo iki XVII-XVIII a. susiformavusio pašto kelio, kuriuo per Nidą ir kitas krašto gyvenvietes tarp Europos sostinių ir Peterburgo keliavo to meto valstybių vadovai ir kitos istorinėmis tapusios asmenybės, XX a. I pusės geopolitinių lūžių, Neringos miesto įkūrimo 1961 m. ir Nepriklausomybės atkūrimo. Planuojama, kad svečiai naująją ekspoziciją galės apžiūrėti nuo 2022 m. birželio mėnesio.

Projekto metu inicijuojamos ne tik naujos ekspozicijos bei kultūrinio turizmo maršrutai, bet ir renginiai vietos bendruomenei. Neringoje sėkmingai įsibėgėjus gyventojų skiepijimui nuo COVID-19, galima grįžti prie pradinių projekto planų, kuriuos laikinai koregavo pandemija. Šį mėnesį vyko ir neringiškiams skirtos kūrybinės dirbtuvės.

Renginio organizatoriai pakvietė dalyvius eksperimentuoti, ieškant geriausiai vietos dvasią bei paveldą atspindinčių simbolių ir idėjų. Kūrybinės sesijos metu sukurti prototipai, pagal kuriuos ateityje bus galima gaminti tikrus suvenyrus.

 • Projekto tikslas: vietos kultūros plėtra ir istorinio paveldo išsaugojimas.
 • Pagrindiniai projekto uždaviniai ir rezultatai: 
  – Įrengta nauja ekspozicija Kuršių nerijos istorijos muziejuje;
  – Sukurtas naujas tarpvalstybinis kultūrinis–turistinis maršrutas;
  – Tamprus Nidos ir Veselovkos vietos bendruomenių bendradarbiavimas.
 • Projekto partneris – „Katedra. Immanuelio Kanto muziejus”. Pastoriaus namas (Kaliningrado sritis).
 • Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.
 • Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto biudžetas – 408316,81 EUR. Finansuojamos programos suma – 367485,13 EUR
 • Daugiau informacijos: https://eni-cbc.eu ir https://ec.europa.eu/europeaid/