2019 m. balandžio 11 d. Vilniuje su skaitytojais susitiks vienas žymiausių šiuolaikinių austrų rašytojų, – Robertas Menasse. Neseniai leidykloje „Tyto alba“ lietuvių kalba pasirodė jo romanas „Sostinė“, už kurį autorius 2017 m. pelnė svarbiausią vokiečių kalba kuriamos literatūros premiją „Deutsche Buchpreis“. Iš vokiečių kalbos romaną vertė Kristina Sprindžiūnaitė. Renginį moderuos rašytojas Rimantas Kmita. Ištraukas skaitys aktorius Sergejus Ivanovas.
 
„Sostinė“ yra balzakišką tradiciją tęsiantis europietiškas romanas, skirtas, regis, neįmanomam dalykui – Europos Sąjungai. Europos Komisijai. Europos Sąjungos sostinei – Briuseliui. Knygos veikėja Fenia Ksenopulu, Europos Komisijos Kultūros direktorato komunikacijos departamento vadovė, privalo pagerinti Komisijos įvaizdį. Mirtinai reikia puikios idėjos. Ši nepakeliama užduotis užgriūva referento Martino Zusmano pečius, ir netrukus keista valdininkui kilusi mintis sukelia sumaištį visoje Europos Komisijoje. Jo idėja – šios institucijos gimtadienį surengti Aušvice…
 
Literatūros apžvalgininkas Marius Burokas sako, kad „Sostinė“ –  įdomi dabartinės Europos Sąjungos valdininkijos studija. R. Menasse aprašomi valdininkai – tarsi atskira žmonijos rūšis, suinteresuota tik savo karjera. Tiesa, už visos šios tikroviškos fantasmagorijos slypi mintis, kad Europos Sąjungos pagrindas – siekis, kad Aušvicas niekada nepasikartotų.
 
Roberto Menasse romanas – įtaigus, groteskiškas žvilgsnis į šiuolaikinę Europą ir aštriausias mūsų visų problemas. Net jeigu iš pirmo žvilgsnio ši tema atrodo politizuota ar biurokratiška, jau perskaičiusieji romaną sako, kad tikrai nereikėtų bijoti jo atsiversti.
 
Rengėjai: leidykla „Tyto alba“, Goethe‘s Institutas Lietuvoje, Thomo Manno kultūros centras, MO muziejus

Daugiau informacijos: https://www.goethe.de/ins/lt/lt/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21518652&