Įgyvendinant tarptautinį projektą „Genius loci dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“ („Genius loci in dialogue and motion: creating space for tourism development”) kuriamas audiogidas, leisiantis Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus lankytojams pažinti ir Mannų šeimos kasdienybę Nidoje.

Thomui Mannui nepaprastai svarbu buvo išlaikyti jam priimtiną darbo ritmą, kuris gana greit nusistovėjo Nidoje: „Dar prieš pusryčius išeidavome į mišką. Būtinai kiekvieną rytą. Juk miškas prasidėjo prie durų… Kai grįždavome Marija jau būdavo patiekusi pusryčius… Keista, vyro visiškai neblaškydavo vaikų klegesys, kai jie aptarinėdavo, ką šiandien veiks. Jam būdavo net malonu klausytis Elizabetos čiauškėjimo, pamatyti ją griūvant „indėniška apranga“… Bet paskui ateidavo ir ta lemiama akimirka, kai tėvas netgi mylimiausiai dukrai pasirodydavo kažkur nutolęs, kaip mėgdavo sakyti rašytojo artimieji, „tapdavo burtininku“. Ateidavo svarbiausia dienos valanda, skirta darbui.“ Katios Mann ir Elisabeth Mann atsiminimai.

Šioje kasdienos ryto idilėje buvo ir tokie elementai, kaip Nidos paštininko ankstyvą rytą atnešti laikraščiai, arbatos puodelis bei cigaras.

Leonas Stepanauska, Tomas Manas ir Nida. Vilnius, 1996, p. 109-110.

Projekto partneriai: Neringos muziejai, Kaliningrado srities autonominė organizacija „Katedra“, skulptoriaus Hermanno Bracherto namai-muziejus ir Kintų Vydūno kultūros centras.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga per 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Projekto biudžetas – 398 940,94 Eur.

Daugiau apie projektą: eni-cbc.eu/lr ir https://ec.europa.eu/europeaid/