Rugsėjo 29 – spalio 2 d. Nidoje vyko Europos menininkų kolonijų federacijos „euroArt“ narių susitikimas – čia viešėjo apie 40 šios organizacijos narių iš Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Belgijos, Nyderlandų. 

Europos menininkų kolonijų federacija vienija Europoje gyvavusias menininkų kolonijas ir rezidencijas. Dailininkų kolonija veikė ir Nidoje – 19 amžiaus antroje pusėje – 20 amžiaus pradžioje ši Kuršių nerijos gyvenvietė buvo vokiečių dailininkų, intelektualų pamėgta vasarojimo ir kūrybos vieta.  Iki Antrojo pasaulinio karo Nidoje kūrė apie 300 dailininkų, čia lankėsi fotografai, rašytojai, aktoriai, kompozitoriai. Jie Kuršių nerijoje rado ramybės salą, kūrybinio įkvėpimo šaltinį, įkvepiantį kraštovaizdį. Šios dailininkų kolonijos gyvavimo metu Nidoje sukurti darbai šiandien žinomi visame pasaulyje.

Nidos dailininkų kolonijos tradiciją Neringa siekia atkurti ir šiandien. Apie tai buvo diskutuojama kartu su čia viešinčiais Europos menininkų kolonijų federacijos euroArt nariais.

Generaliniame suroArt susitikime buvo pristatyta ir narių patvirtinta veiklos ataskaita. Po to sekė geros naujienos iš ICEAC, Domburgo mokslinių tyrimų ir dokumentacijos instituto, kurie 2024 m. persikels į atskirus įpūdingus namus, juose įsikurs didelė biblioteka su keliais tūkstančiais knygų apie Europos menininkų kolonijas. Linkime sėkmės!

Pirmoji euroArt skaitmeninė paroda taip pat pavyko puikiai. Joje dalyvavo dešimt muziejų ir buvo nuspręsta, kad projektas bus tęsiamas ir kitais metais. Pristatyta nauja euroArt interneto svetainė, kuri pradės veikti spalio pabaigoje. Už tai organizacija dėkoja Birtei Hölscher, kuri nuo 2022 m. pavasario yra naujoji biuro darbuotoja ir kuri taip pat prisistatė Nidoje.

Paskutinės dienos popietėje vyravo įdomios ir intensyvios diskusijos: pradinis euroArt 30-mečio planavimas 2024 m., diskusijos apie pagrindinius euroArt tikslus, kuriems bus atstovaujama Europos Taryboje, kaip euroArt gali būti patraukli šiuolaikiniams menininkams ir kaip komercinės institucijos galėtų tapti asocijuotomis su euroArt.

2024 metais susitkimas vyks spalio 13-15 d. Murnau mieste (Vokietija).