„Žmonėms reikia išmintingų žodžių, tikrųjų vertybių, tikrojo meno. Žmonėms reikia ir tikro gyvenimo, sąžiningo, nesumeluoto ir neišgalvoto. Tokio, kokį matė ir užrašė iškilus vokiečių rašytojas Thomas Mannas. Jo vardo festivalis primena tokio gyvenimo galimybę, liudija žmogaus, gamtos ir kultūros ryšį”, – vakarykštį liepos 14 d. vakarą sakė prezidentas Valdas Adamkus, sveikindamas XXII Thomo Manno festivalio atidarymo dalyvius ir svečius, susirinkusius Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. 
Čia nuskambėjo pirmasis tradicinės, jau 22-ą kartą sugrįžusios į šį kurortą menų šventės – Thomo Manno festivalio – akordas. Šių metų festivalio moto pasirinkta Th.Manno kūrybos frazė „… su gera mina pasveikinti demokratinį Naują pasaulį”.
Pradžios koncerto metu tradiciškai skambėjo amžiną grožį ir estetiką liudijanti Johanno Sebastiano Bacho muzika, Osvaldo Balakausko koncertas obojui ir orkestrui, kuriuos atliko talentingasis Ugnius Dičiūnas (obojus), Sergejus Okruško (klavesinas) bei Klaipėdos kamerinis orkestras.
Susirinkusieji mėgavosi ir estų kompozitoriaus Lepo Sumera kūryba, o koncertą vainikavo visų laukta pasaulinė premjera – Nacionalinės premijos laureatės Justės Janulytės „Vėjo arfa” klavesinui (Sergejus Okruško) ir styginiams (Klaipėdos kamerinis orkestras), sukurta specialiai šiam festivaliui. Ji užbūrė publiką raminamu krištoliniu skambesiu ir mistiniu švytėjimu. Anot autorės, šiuo kūriniu jai pavyko geriausiai perteikti tai, ką labiausiai brangina kūryboje – estetinę švarą ir grynumą, kurios ją mokė kompozitorius Osvaldas Balakauskas.
Simboliška, kad premjerą, kaip ir visus kūrinius, dirigavo ilgametis lietuvių kompozitorės scenos bendražygis garsus latvių maestro Normundas Šnė.

Nuoširdžiai dėkojame sveikinimo žodį tarusiam ir festivalį palaikančiam Neringos merui Dariui Jasaičiui bei visiems, šį įstabų kultūros švytėjimo vakarą buvusiems drauge! 

Nuotraukos Vytauto Petriko ir Gintauto Beržinsko.
Tekste naudojamos ištraukos iš Astos Andrikonytės spaudos pranešimo.