Šiemetinį Thomo Manno festivalį pradėjo ryškios ir žinomos lietuvių kūrėjos. Po pradžios koncerto su dirigente Mirga Gražinyte-Tyla, antrąją festivalio dieną, liepos 12-ąją, estafetę perėmė jaunosios kartos pianistė Elžbieta Liepa Dvarionaitė ir kino režisierė Rugilė Barzdžiukaitė.

E. L. Dvarionaitė festivalyje debiutavo rečitaliu, kuriame skambėjo jos senelio Balio Dvariono, Ramintos Šerkšnytės ir Roberto Schumanno muzika, susiliejusi į emocingą skirtingų epochų dialogą. Gausybę tarptautinių konkursų prizų pelniusi ekspresyvi atlikėja šiuo metu studijuoja Vienoje. Ji jau gavo ir Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimą už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą.

Vakare festivalio veiksmas persikėlė į Kuršių nėrijos istorijos muziejų, kuris pavirto jaukia kino sale. Svečiai žiūrėjo lietuvių kinematografininkės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinį filmą „Rūgštus miškas“, jautriai ir autentiškai pasakojantį apie Neringoje įsikūrusios kormoranų kolonijos fenomeną bei verčiantį suklusti – kiek mes supratingi šalia esantiems? Kas yra „sava“ ir „svetima“? Ar užtektinai atsakingai elgiamės gamtos atžvilgiu? Ar apskritai pakankamai domimės mus su pančiu pasauliu ir jo dėsningumais?

Po peržiūros filmo režisierė ir prodiuseris Dovydas Korba prisiminė juostos kūrimo darbus ir atsakė į kultūros istoriko Aurimo Švedo ir žiūrovų klausimus. Apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose skinanti juosta iš kūrėjų pareikalavo trijų pavasarių, neprastų laipiojimo įgūdžių, greitos reakcijos ir atidumo.

Gintauto Beržinsko fotografijos