Atlikėjos:
Dalia Dėdinskaitė (smuikas)
Junna Iwasaki (fortepijonas, Japonija)

Programa:
L. van Beethoven „Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 9, Op. 47 A-dur “Kreutzer”
T. Takemitsu “Distance De Fée”
E. Grieg „Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 3, Op. 45 c-moll”
M. K. Čiurlionis „Preliudai (aranžuotės smuikui ir fortepijonui”

Koncertas, skirtas Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių 100-mečiui

Pirmą kartą viešinti Lietuvoje viena ryškausių savo kartos japonų pianisčių Junna Iwasaki scenoje susitinka su ilgamete scenos partnere, puikiai Lietuvos publikai pažįstama smuikininke Dalia Dėdinskaite. Atlikėjų muzikinė pažintis prasidėjo klasikinės muzikos sostinėje Vienoje, kuomet dar studijų laikais duetas savo precizika ir ekspresija žavėjo išrankiausius klausytojus. Koncerto programoje skambės bene gražiausi smuiko ir fortepijono repertuaro opusai – įžymiosios L. van Beethoven “Kreutzer” ir E. Grieg sonatos, o programą papildys Toru Takemitsu bei M. K. Čiurlionio kūriniai, tarsi nutiesdami kultūrinį tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos.
Klausytojai galės mėgautis ne tik aukščiausio profesionalumo bei atlikimo kokybe, bet ir naujojo Steinway koncertinio fortepijono skambesiu.

Apie atlikėjas

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių savo kartos Baltijos šalių smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistentė. 2020-2022 metais – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt. Daugiau informacijos: www.dalia-dedinskaite.com

Junna Iwasaki – įžymi japonų pianistė pelniusi apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose: 2021 metais Junna tapo Steinway konkurso laureate Vokietijoje, o 16-jame Šopeno konkurse, kuriame atlikėja pelnė diplomą, jos pasirodymą itin aukštai įvertino fortepijono legenda Martha Argerich.
Junna aktyviai koncertuoja Europoje bei Japonijoje. Ji buvo pakviesta koncertuoti Vienos Musikverein salėje pažymint 200-ąsias Franz Liszt’o gimimo metines, atliko rečitalių programas “Recital Nova” radijuje NHK-FM, kurios buvo transliuotos visoje Japonijoje. Kaip solistė Junna pasirodė su Tokyo City, Nagojos, Kanazawa filharmonijų orkestrais, taip pat su Central Aichi bei Kyushu simfoniniais orkestrais. Junna nuolat rengia solines programas, su kuriomis pasirodo įvairiuose Europos bei Azijos miestuose, tokiuose kaip Viena, Zalcburgas, Madridas, Barselona, Valencija, Varšuva, Frankfurtas, Antverpenas, Dubajus, Abu Dabis, Doha, Kuveitas, Kairas, Beirutas, Teheranas ir Tunisas.

2015 Junna įrašė savo debiutinį albumą “J First”, o 2018 antrąjį “J Second”, kuriuos prodiusavo ir išleido “Nippon Acoustic Records”. Pianistė taip pat yra “Bösendorfer Imperial Masterclass Series” Tokijuje bei “Piano Academy Online” Vokietijoje ir Japonijoje dėstytoja. Jos studentai nuolat pelno prizus tarptautiniuose konkursuose, o Junna yra laimėjusi geriausio mokytojo prizą tarptautiniame konkurse Grace, Austrijoje.

Junna mokėsi Tokijo menų universitete, o vėliau buvo deleguota Japonijos kultūros ministerijos į Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitetą, kur baigė magistro studijas pas prof. Jan Jiracek von Arnim.

Daugiau informacijos: www.junnaiwasaki.com