Dvejuose Lietuvos kurortuose – Neringoje ir Palangoje – kovo 30 ir 31 dienomis kviečiame į italų muzikos alchemiku tituluojamo kompozitoriaus ir atlikėjo Vincenzo Cipriani muzikinio projekto „Eclectic Inside“ pristatymą.

Kovo 30 d., ketvirtadienį, 18 val. Thomo Manno memorialiniame muziejuje Nidoje (Skruzdynės g. 17, Neringa)
Kovo 31 d., penktadienį, 18 val. Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga)

Koncertai nemokami!

Atlikėjai:

Vincenzo Cipriani (fortepijonas)
Tomas Mikalauskas (violončelė)

Vincenzo Cipriani – Pietų Italijoje Puglios mieste gyvenantis kompozitorius, pianistas, vargonininkas, Materos  (Italija) muzikos konservatorijos dėstytojas. Muziką jis kuria maišydamas džiazą su pop, funky ar klasikinės muzikos stiliais. Siekdamas muzikinės dramaturgijos, kompozicijose naudoja neįprastus instrumentus (pavyzdžiui, kuria aranžuotes altui, kt. styginiams). Naujas muzikines patirtis V. Cipriani formuoja vedamas troškimo surasti naujų garso sąskambių.

Kompozitorius teigia, jog moderni muzika yra artima „muzikinės laisvės“ idėjai. Tai pačiai laisvei, kuri apibūdina muziką praeityje, ypač baroko muziką. Abu žanrus galima atlikti įvairiau nei užrašyta natose ir kartu jaustis laisvai per savo muzikinę pajautą, interpretaciją.

Italijoje V. Cipriani kūryba transliuojama per radiją, grojama kai kuriose Italijos ir užsienio televizijos programose. Jo kompozicijos atliekamos teatre, spektakliuose kartu su garsiais italų aktoriais: Giancarlo Giannini, Alessandro Haber, Michele Mirabella, Silvia D’Amico.

Vincenzo Cipriani savo muziką atlieka fortepijonu solo arba koncertuodamas drauge su kameriniu styginių orkestru arba grupe „Cipriani trio-viola & voice“ bei kitose sudėtyse.

Per savo karjerą V. Cipriani koncertavo Egite, Turkijoje, Brazilijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Kinijoje, Honkonge, Tailande, San Salvadore, Prancūzijoje, Vokietijoje, kt. šalyse. Keletą kartų rengė koncertus Lietuvoje.

Šį kartą koncertinė programa nuskambės kartu su klaipėdiečiu violončelininku Tomu Mikalausku, kaupiančiu muzikinę patirtį stilių ir ansamblių įvairovėje, pedagoginėje praktikoje.

Koncertų organizatoriai:
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“
Palangos kultūros ir jaunimo centras
Thomo Manno kultūros centras

Rėmėjai:
Puglia Sounds
Neringos savivaldybė