Tarptautinio Thomo Manno festivalio šeštąjį kartą surengtas esė konkursas studentams pasveikino nugalėtojus. Laureatai, liepos 14 d. savo kūrinius publikai perskaitę Kuršių nerijos istorijos muziejuje vykusiame susitikime, šiemet juose gvildeno festivalio titulinę – kaimynystės – temą. 

Geriausiu konkurso rašiniu pripažinta Augusto Sireikio, studijuojančio Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakultete, esė. Į trejetuką taip pat pateko Dorotos Sokolovskos, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentės, užpernai laimėjusios ši konkursą, darbas bei dar vienos ankstesnių metų laureatės, Gintarės Valionytės, studijuojančios Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, rašinys. 

Trijulei skirti prizai: viešnagė Nidoje, kvietimai į visus festivalio renginius bei Th. Manno kultūros centro ir Goethe‘s instituto Vilniuje suvenyrai.

Dalyvių esė vertino Th. Manno kultūros centro kuratoriumo nariai dr. Laurynas Katkus ir dr. Aurimas Švedas bei centro direktorė dr. Lina Motuzienė. Anot L. Katkaus, konkursui buvo pateikta ir daugiau puikių darbų, tad komisijoje netrūko svarstymų.

„Prieš šešetą metų, kai sumanėme šį konkursą, jis buvo bene vienintelis toks, skirtas studentų bendruomenei. Matome, kad ilgainiui panašių kūrybinių iniciatyvų atsirado ir daugiau – smagu matyti, kad mūsų nugalėtojai skina laurus ir kituose rašinių konkursuose. Jaunų žmonių gretose yra raštingų geriausia šio žodžio prasme – gebančių parašyti ne tik sklandų, bet ir problemas nagrinėjantį tekstą“, – pastebėjo L. Katkus.

„Labai palaikėme šio konkurso iniciatyvą ir džiaugiamės matydami, kaip auga jis ir jo dalyviai“, – teigė Goethe‘s instituto Vilniuje kultūros projektų koordinatorė Auksė Bruverienė.

Šiųmečio konkurso laureatų esė – labai skirtingos, atspindinčios jų gyvenimišką, akademinę patirtį, asmeninį rašymo stilių. Autoriai taikliai analizavo šiuolaikinės kaimynystės ypatumus per istorinę bei psichologinę prizmę, Nepriklausomybės kartos perspektyvą, įtraukdami tiek vietines, tiek tarptautines geopolitines aktualijas. Susipažinti su esė konkurso laureatų tekstais galima Th. Manno kultūros centro interneto svetainėje www.mann.lt.

XXVI tarptautinio Th. Manno festivalio „Kultūros kraštovaizdžiai. Kaimynystė“ renginiai Nidoje vyks iki sekmadienio. Programoje – diskusijos, parodos, koncertai bei kino filmų peržiūros. Baigiamasis renginio akordas planuojamas šeštadienio vakarą: pabaigos koncerte pasirodys improvizuotas Lietuvoje bei užsienyje kuriančių muzikų pučiamųjų orkestras. Susipažinti su festivalio programa ir įsigyti bilietus į renginius galima interneto svetainėje www.mann.lt.

Tarptautinį projektą „GENIUS LOCI dialoge ir judesyje: kuriant erdvę turizmo plėtrai“ finansuoja Europos Sąjunga pagal Europos kaimynystės programą ir Neringos savivaldybė. Projektas įgyvendintas kartu su partneriais – Kintų Vydūno kultūros centru.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Projekto numeris – LT-RU-3-104. Projekto trukmė – 2021-06-18 – 2023-02-17. 
Bendras projekto biudžetas  sudaro 398 940,94 EUR, iš kurių 359 046,84 EUR yra ES programos lėšos.

Neringos muziejams Europos Sąjungos skirta suma 7 8984,00 EUR
Neringos savivaldybės lėšos: 8 776,00 EUR