Thomo Manno festivalis skelbia esė konkursą studentams

Atgal į sąrašą

2021-04-06

Rašykite esė ir dalyvaukite Nidoje liepą vykstančioje tarptautinėje menų fiestoje!

Tradicinis vasaros festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią aktualius visuomeninius ir kultūrinius klausimus. Norėdamas skatinti studentijos  sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumas penktą kartą skelbia esė konkursą festivalio tema.

Šiųmečio dvidešimt penktojo Thomo Manno festivalio tema – "Kultūros kraštovaizdžiai. Pakrantės“.

Viena vertus, pakrantė yra riba, tad ji natūraliai kelia mintis ne tik apie geografinę, bet ir apie kultūrinę tapatybę, kurie  mūsų  kontekste dažniausiai virsta samprotavimais apie lietuvių santykį su jūra ir jūrine civilizacija.

Pakrantė taip pat yra sausumos pabaiga, tad  Thomas Mannas neatsitiktinai kalba apie šiam kraštovaizdžiui būdingą melancholiją. Kita vertus, jūros platybės, atviras horizontas žadina  naujų siekių, patyrimų, kelionių viltį.

Kaip pastebi šių metų festivalio temos sumanytoja prof. Ruth Leiserowitz, pakrantę taip pat „galime suvokti kaip dialogą gamtoje, vandens ir žemyno pokalbį“. Tad gal stichijų sankirtos kontempliavimas gali padėti visuomenei susigražinti dialogo su kitu būtinybės supratimą, vis labiau išplaunamą socialinių burbulų,  politinio korektiškumo ir „anuliavimo kultūros“ (cancel culture)?

Laukiame esė, kurios iš asmeninės perspektyvos apmąstytų šiuos ir besisiejančius  klausimus. Plačiau apie festivalio temą žr.: https://www.mann.lt/lt/naujienos/xxv-thomo-manno-festivalio-tema/214

Trijų geriausių esė autoriai festivalio metu viešės Nidoje (apmokama kelionė Lietuvoje ir 3 d. nakvynė), dalyvaus esė skaitymuose ir kituose festivalio renginiuose, bus apdovanoti festivalio suvenyrais ir Thomo Manno knygomis.

Sužinoti, kuo ypatingas esė žanras, kuo jis skiriasi nuo samprotaujamojo rašinio ar akademinio referato, galite atsivertę T. Manno eseistiką. Jeigu neskaitote vokiškai, atsiverskite T. Venclovos, R. Rastausko, Cz. Miloszo, J. Brodskio, S. Sontag ir kt. esė knygas, taip pat ankstesnių konkursų laureatų kūrinius, kuriuos galite rasti festivalio svetainėje www.mann.lt naujienų skiltyje.

KONKURSO SĄLYGOS:

– Konkurse gali dalyvauti aukštųjų mokyklų ir kolegijų studentai. Dalyvauti galima ne daugiau kaip dvejus metus iš eilės.

– Dalyviai pateikia lietuvių kalba parašytą esė festivalio tema. Esė apimtis – nuo 1 300 iki 2 500 žodžių (apie 4–8 psl.), formatas Word. Reikalavimų neatitinkančios esė nevertinamos.

–Tekstus siųskite el. paštu mann@mann.lt iki birželio 4 d. Prašome parašyti  jūsų amžių,  kur ir ką studijuojate.

– Konkursui pateiktus darbus vertina trijų asmenų komisija. Konkurso rezultatai skelbiami Thomo Manno festivalio svetainėje www.mann.lt birželio 18 d., nurodant tris į finalą patekusius esė autorius.

– Daugiau informacijos teikiama telefonu +370 469 52260, www.mann.lt

Projekto partneris:

Neringos muziejai

Projektą „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: Genius loci regiono dvasia“ finansuoja Europos Sąjunga, bendradarbiavimo per sieną programa Rusija-Lietuva 2014-2020. Sutarties numeris: LT-RU-2-064.