Naktinio gyvenimo renginių programa liepos 23–26 d.

Atgal į sąrašą

2020-07-23

Šių metų liepą NMK pradeda Naktinio gyvenimo renginių programą – visą vasarą vietiniuose Nidos baruose, klubuose ir kitose draugiškose vietose vyksiančių renginių seriją.  Suvokdama ilgalaikio bendradarbiavimo tarp sunkiai dirbančių šiuolaikinio meno institucijų ir rezidencijų poreikį, NMK pakvietė kai kurias iš jų – „Autarkia“, ŠMC, DAR, Kauno menininkų namus, „Lokomotif“ ir „Rupert“ – šią vasarą apsilankyti Nidoje ir kartu atsivežti draugų bei istorijų. Taip jos prisideda prie programos, grįstos mainais, kaupimu bei tapimu NMK ir Nidos viešojo gyvenimo dalimi.

Nepaisant to, kad kiekvienas turi savo norų ar įsivaizdavimų, koks turėtų būti naktinis gyvenimas, šis reiškinys išvengia vientiso apibrėžimo. Tai ir pažeidimas, ir savita kultūra, institucija, industrija, o gal proga šokantiems ir susiburti besijuokiantiems kūnams,prasprūsti eilėraščiui ar užgimti neįprastai akcijai. Mums, NMK komandai, naktinis gyvenimas yra tai, kas nutinka po darbo valandų ir įprastai už pastato sienų – „Zuikio darže“ ar bet kurioje kitoje vietoje, pagilinančioje mūsų patirtį naujais sluoksniais:  kontekstu, veiksmu, istorija, fantazija. Dabar norime tai sulieti ir įsileisti į savo namus, patyrinėti ir atrasti abipusį ryšį su Neringos kaimynais: draugais, bendruomenėmis, erdvėmis.

Taip pat išnaudojame šią progą suformuoti ir stiprinti Lietuvos rezidencijų ir kitų kultūrinių institucijų, užsiimančių menininės produkcijos kūrimu ir skatinimu, aljansą. NMK ir Pekine įsikūrusių „I:Project Space“ ir „The Neighbourhood“ vykdomos šių metų Naktinio gyvenimo rezidencijos programos kontekste vykstanti Naktinio gyvenimo renginių programa apims ir dieninių NMK Skaityklos pokalbių serija, kurioje nagrinėsime tokių partnerysčių būtinumą ir iššūkius. Tuo tarpu gerai žinomose Nidos lokacijose vyksiantys performansai, filmų seansai, skaitymai, vakarienės ir vakarėliai leidžia mums dalinimąsi erdve išnaudoti kaip būdą eiti ten, kur ir taip lankytumėmės. Argi ne taip mes visi ir įsitraukėme į šventimą ir vakarėlius?

NMK Naktinio gyvenimo renginių programa vyks 2020 m. liepą–rugsėjį įvairiose Nidos vietose: Thomo Manno namelyje, „Fakse“, „Zuikio darže“ ir pačioje NMK. Nekantraujame susitikti su jumis tiek dienos metu, tiek jau sutemus ir tikimės, kad drauge galėsime išplėsti bendruomenišką naktinio gyvenimo suvokimą išplėsti iki dar platesnio spektro.

Naktinio gyvenimo renginių programa liepos 23–26 d.:

23 d. 20 val. Druskininkų meno rezidencija Thomo Manno memorialiniame muziejuje ir Agnès M
24 d. 21 val. Kauno menininkų namai Thomo Manno memorialiniame muziejuje ir „Nemigos salonas | Vėjo nublokšti“
25 d. 18 val.  „Autarkia“ ir „Delta mityba“ NMK ir Pamesto kelio draugijos vakarienė
26 d. NMK Skaityklos pokalbiai su DAR, KMN, „Rupert“, ir Kintų meno rezidencijos atstovais apie rezidencijas Lietuvoje, jų vaidmenį, padėtį ir strategiją.
26 d. 21 val. „Rupert“ „Zuikio darže“ ir Pijaus Džiugo Meižio „Geografinės būsenos“

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.