Nidos dailininkų kolonijos darbai sugrįžta į Nidą!!!

Atgal į sąrašą

2018-08-01

Parodos atidarymas rugpjūčio 1 d. 17.00 val.
Dalyvauja kolekcijos savininkas Alvydas Pikelis, istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė (KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas)

Nidos bendruomenės namuose nuo 2018 m. rugpjūčio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. veiks tapybos paroda "Kasdienybės akimirkos Nuostabiojoje žemėje" iš Alvydo Pikelio rinkinio. Lankymas nemokamas.

Nidos dailininkų kolonijos istorija pasakoja ypatingą pasakojimą apie išskirtinį reiškinį, vykusį Nidoje XIX a. pabaigoje - XX a. viduryje apie buvusią "menininkų rojaus“ atmosferą, šiandien suteikiančią daugiau žinių apie Klaipėdos krašto kultūros ir dailės paveldą.

Jau ne vienas kolekcininkas per pastąrąjį dešimtmetį yra sugrąžinęs šios istorijos liudijimus - meno kūrinius - į mūsų atmintį ir sąmonę. Alvydas Pikelis yra vienas kolekcionierių, susidomėjusių Nidos dailininkų kolonijos paveldu ir intensyviai kaupiantis kolekciją.

Alvydas Pikelis parodos atidarymo metu pristatys Nidos dailininkų kolonijos atstovų, menininkų K. Sklėriaus, Richardo Theodoro Birnstengelio, Gustavo Boeses, Ludwigo Dettmanno, Hanso Kallmeyerio, Fritzo Kempes, Maxo Rentelio ir kt. tapybos darbus.